Marcin Wolski

image description

pisarz, dziennikarz z wykształcenia historyk

Marcin Wolski

Pisarz, dziennikarz z wykształcenia historyk. Rocznik 1947.Autor kultowych audycji radiowych – „60 minut na godzinę", „Powtórki z rozrywki” i ZSYP-u. Oraz telewizyjnych: „Polskie zoo”, Szopki noworoczne, „W Tyle Wizji”. Autor ponad tysiąca radiowych słuchowisk (np. „Matriarchat” ) około 5000 wierszy i kilkuset piosenek.Zwolniony z pracy w Stanie Wojennym występował w kabarecie "Sześćdziesiątka".

Bogaty dorobek literacki (nie licząc felietonistyki m.in. w Gazecie Polskiej i na You Tube ) to ponad 100 książek w tym przeszło 60 powieści (w tym „Agent dołu”, „Pies w studni”, „Antybaśnie z 1001 dnia”). Współscenarzysta filmu „Smoleńsk”.

Specjalizuje się w historiach alternatywnych – m.in. „Alterland”, „Wallenrod”, „Mocarstwo”, „Jedna przegrana bitwa”, „Wilk w owczarni”, „Powtórka z rozgrywki”, „Międzymorze”, „Wariant Lotaryński”. Działał w Stowarzyszeniu Pisarzy Polskich i Stowarzyszeniu Dziennikarzy w obu piastując funkcje wiceprezesa i prezesa Oddziału Warszawskiego. Był dyrektorem radiowej Jedynki ( 2006-2007) i Telewizyjnej Dwójki (2016-2018). Laureat Złotego medalu Gloria Artis i Krzyża Komandorskiego Polonia Restituta. Odbył ponad sto podróży do przeszło 100 krajów, z czego powstała książka „W 80 podróży dookoła świata".

Szczęśliwy posiadacz piątki wnucząt i kota o imieniu Prezes.

Uwaga: Kontynując akceptujesz postanowienia polityki prywatności Akceptuję ×